Samochody z największym bagażnikiem - TOP 5

Czy wiesz, że na komfort podróży wpływa przede wszystkim optymalna pojemność bagażnika? W artykule przybliżymy Ci kilka najlepszych propozycji samochodów, którymi przewieziesz nie tylko zakupy, ale także nieco większe przedmioty!

Author
Ewa Starownik

Data publikacji: 


Data aktualizacji: 

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. Samochody z największym bagażnikiem - TOP 5

Komfort podróży to jeden z najważniejszych czynników sprzyjających wygodzie na co dzień. Często zwracamy uwagę na moc silnika, bezpieczeństwo jazdy czy jakość materiałów zastosowanych we wnętrzu. Rzadziej jednak na bardzo istotną, choć pomijaną, pojemność bagażnika. Ta okazuje się szczególnie ważna podczas wakacyjnych rodzinnych wyjazdów, lecz nie tylko – równie istotna jest podczas zakupów, przeprowadzek czy innych typowych sytuacji, które mogą spotkać każdego z nas.

Z artykułu dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę, wybierając praktyczny samochód do jazdy na co dzień?
  • Jakie są samochody z dużym bagażnikiem?
  • Które małe samochody z dużym bagażnikiem warto wybrać?
  • Jakie są kompaktowe hatchbacki z dużymi bagażnikami?
  • Minivany z dużymi bagażnikami – czy to rozwiązanie idealne?
  • SUV-y – czy mają naprawdę tak duży bagażnik?

Samochód z dużym bagażnikiem niekoniecznie musi od razu kojarzyć z przepastnym dostawczakiem. Także i samochody osobowe mogą zadziwiać ilością miejsca do przewozu różnorodnych przedmiotów, tym bardziej że ich producenci dwoją się i troją, aby zareklamować swoje auto jako szczególnie komfortowe w eksploatacji. Podstawowy wpływ na ten aspekt ma nadwozie. SUV z dużym bagażnikiem na ogół nikogo nie dziwi, ale co z użytkownikami aut miejskich i kompaktów? Okazuje się, że i hatchback z dużym bagażnikiem nie jest dziś wcale rzadkością w ofercie producentów samochodów,  co chętnie udowodnimy to w naszym artykule. Zapraszamy do dalszej lektury!

Samochód z dużym bagażnikiem – na co zwracać uwagę?

Bycie świadomym klientem zawsze się opłaca, a dogłębny rynkowy research powinien przeprowadzić każdy nabywca, stojący przed dylematem dotyczącym zakupu auta. Tym bardziej że stale rosnące ceny nowych samochodów wcale nie nakłaniają do podejmowania dość pochopnych decyzji. Wynika to z tego, że duży bagażnik „na papierze”, czyli w danych technicznych producenta, wcale nie równa się bagażnikowi komfortowemu w użytkowaniu. Co zatem powinieneś sprawdzić przed dokonaniem zakupu?

W kwestii zakupu – znakomitym rozwiązaniem jest leasing samochodu, produkt finansowy, dzięki któremu możesz sobie pozwolić na znacznie więcej niż dotychczas podczas zakupu auta.

  • Na jakiej wysokości znajduje się podłoga bagażnika?

Wysokość podłogi bagażnika to podstawowy parametr dotyczący wygody jego użytkowania; zbyt wysoka może utrudniać włożenie różnych cięższych przedmiotów do środka, a zbyt niska będzie stanowić przeszkodę podczas ich wyciągania. Istotne jest zatem, aby ten parametr dostosować do swojego wzrostu i wypośrodkować, a także w ostatecznym rozrachunku przetestować na długo przed zamówieniem.

  • Czy przestrzeń załadunkowa jest ustawna?

Pojemność bagażnika wyraża się w litrach, lecz w praktyce parametr ten jest zupełnie nieadekwatny do wygody jego użytkowania. Ta zależy bowiem w głównej mierze od ustawności wnętrza, czyli kształtu. Zwróć uwagę przede wszystkim na nadkola – to właśnie one w niektórych autach znacznie zmniejszają ustawność bagażnika, a także na dodatkowe głośniki, np. subwoofer. Ideałem jest równy prostokąt, bez zakamarków i innych zbędnych ograniczeń przestrzeni.

  • Czy w bagażniku znajdują się dodatkowe uchwyty?

To kwestia mająca już bezpośredni wpływ na codzienny komfort. Dodatkowe uchwyty, np. te do mocowania reklamówek z zakupami bądź stalowe zaczepy na elastyczne siatki, znacznie zwiększają wygodę podczas przewozu różnych ładunków, gdyż zmniejszają ryzyko jego przesuwania się np. w trakcie dość dynamicznej jazdy.

  • Czy z poziomu bagażnika można złożyć fotele?

W niektórych autach  znajdują się elektroniczne przyciski bądź manualne zaczepy zwalniające, za pomocą których możesz złożyć tylny rząd foteli – bez otwierania tylnych drzwi. To ogromna zaleta dla wszystkich tych, którzy często wykorzystują swoje auto do przewozu tych nieco większych ładunków; mebli, sprzętu AGD i RTV czy sprzętu sportowego.

Wskazówka:

Istotną kwestią jest możliwość złożenia foteli w proporcji 40:60 lub podobnej. Dzięki temu rozwiązaniu możesz złożyć jeden tylny fotel (skrajny), lub dwa (skrajny i środkowy).

  • Jaka jest podłoga po złożeniu foteli?

Zwróć też uwagę na podłogę, która to najlepiej, jeśli będzie po złożeniu tylnych foteli całkowicie płaska. Dzięki temu będziesz w stanie wsunąć po podłodze nawet te bardzo ciężkie walizki aż do samego końca (czyli za plecy kierowcy i pasażera). Duży uskok znajdujący się na wysokości siedziska tylnych foteli znacznie to utrudnia.

  • Czy pod podłogą są dodatkowe schowki?

Czasami pod podłogą bagażnika, w przypadku aut nastawionych głównie na praktyczność, znajdują się dodatkowe schowki. Można w nich umieścić drobne przedmioty, które nie będą się przesuwać, lub te, których rzadko się używa, np. kable do ładowarek samochodowych. Niektóre auta mają nawet miejsce na półkę bagażnika.

Chcesz kupić taki właśnie samochód? Przemyśl kredyt na samochód – nowoczesny i sprawdzony od lat sposób finansowania, który daje wiele korzyści zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorców.

Dobry samochód z dużym bagażnikiem – nasz ranking!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking, w którym znajdziesz wyselekcjonowane przez nas samochody z dużymi bagażnikami. Dla Twojej wygody podzieliliśmy je na segmenty.

Mały samochód z dużym bagażnikiem

Mały samochód z dużym bagażnikiem – czy to w ogóle połączenie możliwe do zrealizowania? Czy niewielkie auta, zwinne i zgrabne z segmentu A oraz B, mogą być także komfortowe? Zapewnić odpowiednio dużą ilość miejsca zarówno do przewożenia zakupów, jak i okazjonalnego wypadu za miasto? Jak się okazuje, tak – jest możliwe połączenie. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć w ofertach, by znaleźć miejskiego malucha ze sporym bagażnikiem. 

  • Hyundai i10. To południowokoreańskie bardzo niewielkie auto z wielkimi możliwościami. Samochód ten, produkowany obecnie w trzeciej generacji, ma bowiem bagażnik o zaskakująco dużej pojemności, równej (przy fotelach w standardowej pozycji) aż 252 l! Pomieścisz w nim nie tylko codzienne zakupy, ale też niewielki sprzęt sportowy, zorganizujesz również wycieczkę za miasto. W mieście natomiast zaparkujesz bez problemu w najciaśniejszych miejscach – auto ma jedynie 367 cm długości.
  • Toyota Yaris. Ten mały, japoński przedstawiciel segmentu B, jest kolejnym przykładem na to, że dobrym układem wnętrza producent może osiągnąć znacznie więcej, niż przez „rozciągnięcie” długości danego auta. Samochód ma bowiem tylko 394 cm długości, a jego bagażnik – bagatela – aż 382 l pojemności! To wynik, którego nie mógłby się powstydzić samochód dłuższy o kilkanaście centymetrów. 

Hatchback z dużym bagażnikiem, czyli wszechstronne kompakty

Segment C jest dla wielu marek tym najbardziej kluczowym, dlatego nie bez powodu na rynku kompaktów od lat trwa zawzięta konkurencja. Kierowcy właśnie po tego typu autach spodziewają się największej wszechstronności. Mają się bowiem spisywać na wąskich śródmiejskich ulicach, ale i być wybornym kompanem w dłuższych trasach, a wiadomo, że im dłuższa podróż, tym więcej bagażu. 

  • Renault Clio. To hatchback z dużym bagażnikiem, który komfortem, ekonomią oraz bezpieczeństwem potrafi mile zaskoczyć znacznie większych przedstawicieli kolejnego segmentu. Nie powinien dziwić więc fakt, że  auto jest z nami nieprzerwanie od 1990 roku. Teraz sprzedawana jest generacja piąta, w której bagażnik powiększył się aż do 390 litrów! To znakomity wynik jak na niewielką długość tego auta, wynoszącą tylko 405 cm, oraz na niską cenę zakupu.
  • Volkswagen Golf. To prawdziwy klasyk, samochód legenda, który jest z nami nieprzerwanie od 1974 roku, obecnie w ósmej – najnowszej generacji. Producent w tym przypadku postawił na komfort, wynikający nie tylko z lepszego wygłuszenia kabiny i zastosowania silników z doskonałą kulturą pracy, lecz także z bagażnika. Tym razem do auta możesz włożyć nawet 380 l przy fotelach w standardowej pozycji do ponad 1200 l przy złożonych.
  • Cupra Leon. Kolejny przedstawiciel segmentu aut kompaktowych w nadwoziu typu hatchback. Samochód ten cechuje iście hiszpański temperament i mnóstwo świetnych silników pod kątem ich osiągów oraz relacji dynamicznej jazdy do niskiego spalania. Leon w wersji hatchback ma identyczną pojemność bagażnika – na kierowcę i pasażerów czeka adekwatne do tego nadwozia 380 l przestrzeni.

Minivan z dużym bagażnikiem

Minivany zawsze słynęły z dużej przestrzeni we wnętrzu, która zazwyczaj oczywiście przekłada się na wprost ogromną pojemność bagażnika. Fakt ten nie powinien jednak dziwić – samochody te są znacznie wyższe niż ich standardowe odpowiedniki, np. te w nadwoziu kombi, w efekcie czego rośnie nie tylko ilość przestrzeni nad głową pasażerów, ale też ilość miejsca na bagaże.

  • Toyota Proace City Verso Family Long. To minivan z dużym bagażnikiem, w przypadku którego trudno mówić o niedoborze ilości miejsca we wnętrzu – w jakkolwiek dużej rodzinie by się znalazł. Auto ma jedynie 475 cm długości, dzięki czemu można nim z łatwością manewrować w ciasnym mieście, ale także absolutnie niezrównaną bazową pojemność bagażnika. Aż 850 litrów – tyle czeka na osobę, która zdecyduje się przesiąść do japońskiego synonimu rodzinnego komfortu. W razie awaryjnych sytuacji, np. przeprowadzki, auto sprawdzi się w roli VAN-a – po złożeniu foteli czekać będzie na Ciebie przestrzeń o pojemności niespełna…2700 litrów!

SUV-y z dużym bagażnikiem

Z reguły najlepszym wyborem dla większości zmotoryzowanych będzie SUV z dużym bagażnikiem. Nadwozie to różni się od pozostałych głównie dużymi wymiarami zewnętrznymi, które mają bezpośrednie przełożenia na ilość miejsca w bagażniku. 

  • Dla przykładu BMW X7 ma bagażnik, który zachwyci największych malkontentów, o pojemności minimum 750 l, a maksimum – 2120 l
  • Nieco mniejsze wartości ma kompaktowy SUV z dużym bagażnikiem, np. Audi Q5. W przypadku tego samochodu, który cechuje się raczej niewielkimi wymiarami zewnętrznymi i zgrabną stylistyką, możesz liczyć na minimalną pojemność bagażnika równą 530 l, a maksymalną – 1525 l
  • Bardzo interesującą propozycją jest także DACIA Jogger - nowa koncepcja auta rodzinnego. Rumuński koncern zaprojektował ten samochód z myślą o osobach, które wymagają od auta absolutnie nieprzeciętnej praktyczności. Wyrazem tego podejścia jest duży bagażnik – ma od 600 do nawet 1800 litrów pojemności! Jest to zatem naprawdę dobry, niedrogi i stricte rodzinny samochód z dużym bagażnikiem. 
  • „Po sąsiedzku” natomiast warto zwrócić uwagę na czeską propozycję – SKODA Kodiaq – przemyślany SUV po liftingu. Auto cechuje ustawny bagażnik o dużej pojemności w bazowej wersji 835 l, niski próg załadunkowy oraz wiele dodatkowych podręcznych zaczepów, które ułatwią napakowanie auta aż pod sam sufit.

Przy okazji – czy wiesz, jakie są różnice między SUV-em a Crossoverem? Dysproporcje między nimi nie dotyczą tylko karoserii!

Na jaki samochód rodzinny z dużym bagażnikiem warto się zdecydować?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi; każdy z nas oczekuje od swojego nowego pojazdu czegoś zupełnie innego. Jedni chwalą sobie zwinność i bagażnik o adekwatnej, choć niedużej pojemności, inni natomiast na pierwszym miejscu stawiają praktyczność, a osiągi, dynamikę i spalanie – na kolejnych pozycjach. Warto zatem ocenić swoje oczekiwania i zwrócić uwagę na możliwości finansowe oraz, w razie potrzeb, skontaktować się z nami. Chętnie pomożemy Ci wybrać idealny samochód rodzinny z dużym bagażnikiem!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły