Nie cena nowego samochodu, lecz wysokość miesięcznej opłaty leasingowej interesuje najczęściej chętnych planujących skorzystać z nowoczesnych instrumentów finansowych. Do takich z pewnością należy oferta nowoczesnego leasingu samochodów.
Dzięki nowoczesnym narzędziom nie trzeba wychodzić z domu, by poznać wysokość raty leasingowej interesującego nas samochodu.
Kalkulator leasingu samochodów osobowych i dostawczych
Jak działa taki kalkulator? W zakładce „Leasing operacyjny” na stronach www. dealerów można przeglądać oferowane w ramach finansowania samochody. Znaleźć można tu auta miejskie, SUV-y, limuzyny, jak również samochody dostawcze. Po wybraniu interesującej pozycji można kliknąć i poczytać na temat proponowanego wyposażenia dodatkowego. W ten sposób można poznać cenę auta a następnie klikając w „Kalkulację leasingową” przenieść się do specjalnego kalkulatora.
Tu przygotowano specjalne suwaki. Dzięki nim można określić jak wysoką wpłatę własną zamierzamy wnieść, a także jak długiego finansowania oczekujemy. Można też określić wysokość wykupu końcowego. Po ustaleniu tych trzech parametrów, kalkulator leasingowy poda nam wartość jednej miesięcznej raty leasingowej.
Jeśli znamy wartość pojazdu można bezpośrednio wejść w zakładkę „Kalkulatory”, by właśnie w tym miejscu znaleźć profesjonalny kalkulator leasingowy. Obliczenie wartości raty jest wyjątkowo proste. Dzięki tej opcji można oszacować, na jakie auto stać firmę. W razie jakichkolwiek pytań można też szybko skontaktować się ze specjalistami ds. finansowania zakupów klikając w przycisk „Proszę o kontakt”.
Kalkulator leasingowy jest nie tylko bardzo pomocnym, ale i wiarygodnym narzędziem. Podobne kalkulatory można znaleźć i na innych stronach. W niektórych przypadkach podawana przez kalkulator leasingowy wartość raty leasingowej za wybrany samochód bywa zaniżona. Po dojściu do formalności związanych z podpisaniem umowy, może okazać się, że rata finalnie rata okaże się nieco wyższa niż ta obliczona przez kalkulator. leasingowy.
Ranking leasingów
Szukując najlepszej firmy leasingowej, klienci często sprawdzają rankingi leasingów. Co to jest? To strony internetowe zawierające najczęściej ankiety. Strona „pyta” najpierw, o jakiej wartości leasingu szukamy i jakiego jest jego przeznaczenie. Zadaje także kilka innych pytań dotyczących tego, jaki typ auta jest preferowany. Na sam koniec rankingi leasingów pytają o dane kontaktowe, takie jak e-mail czy telefon. Zostawiając je, można się spodziewać szybkiego kontaktu ze strony konsultanta związanego ze stroną? Czy jednak faktycznie przedstawi on najlepszą na rynku ofertę? Czy konsultant będzie wiarygodny? W końcu czy jako klienci będziemy mieć pewność, że internetowy ranking leasingów nie jest związany tylko z jedną firmą leasingową, której usługi proponuje?
Warto zachować zdrowy rozsądek i skorzystać z kalkulatora leasingowego, podobnego do tego na naszej stronie. Bez problemu samodzielnie można rozstrzygnąć, która oferta leasingu na samochód odpowiada naszym preferencjom najlepiej. Zamiast sugerować się rankingami leasingów wątpliwej jakości, lepiej poszukać specjalistycznych artykułów na temat atutów tej formy finansowania samochodów oraz tego, na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty. Z pewnością pomocne będą kalkulatory leasingowe. Ułatwiają nie tylko poznanie konkretnych kwot rat, ale również dzięki bogatej ofercie samochodów na stronie można łatwo oszacować czy będzie nas stać na małe auto miejskie, czy może na komfortowy samochód klasy premium.
Kalkulator leasingowy przydatny w szacowaniu wydatków
Warto zaznaczyć, że kalkulator leasingowy policzy nie tylko raty za samochód osobowy, ale i raty za auto dostawcze. To ten typ samochodu najczęściej bezpośrednio zarabia na prowadzoną firmę. Dzięki kalkulatorowi łatwo będzie określić, ile dane auto będzie mogło przynieść firmie przychodu a ile wygeneruje kosztów. Kalkulator leasingowy jest istotnym narzędziem podczas planowania. Przydać się może także dopiero początkującym przedsiębiorcom, którzy chcieliby obliczyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Takiej, w której to samochód osobowy lub dostawczy będzie ważnym elementem przyczyniającym się do zarobkowania.
W razie dodatkowych pytań zawsze można posiłkować się wiedzą specjalistów ds. leasingu. Odpowiedzą oni na wszystkie pytania, t
akże te związane z tym, jakie faktury związane z finansowaniem samochodu można wrzucić w koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.