1. Car Lease Polska
  2. Leasing operacyjny
  3. VOLKSWAGEN
Rodzaj nadwozia
Rata MIN 2000 2500 3000 Rata MAX
Zaawansowane
Marka pojazdu (1)
Model pojazdu
Dostępność
Rodzaj paliwa
Skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Klasa pojazdu
Dodatki

VOLKSWAGEN

Volkswagen - leasing

Dostępnych samochodów: 15

Car Lease Polska

Volkswagen jest niemiecką marką samochodów, która produkcję rozpoczęła w 1938 roku. Nazwa w tłumaczeniu dosłownym oznacza “samochód dla ludu”. W 2021 roku uplasowała się na trzecim miejscu w rankingu najpopularniejszych marek aut w Polsce, biorąc pod uwagę liczbę rejestracji, ustępując miejsca jedynie Toyocie i Skodzie. Pozycja ta świadczy o tym, że są to samochody solidne i niezawodne. Według raportu DEKRA, dotyczącego usterkowości pojazdów, modele Volkswagena odznaczały się bardzo małą liczbą typowych defektów podczas rutynowych badań technicznych. Brano pod uwagę między innymi korozję układu wydechowego czy luzy w zawieszeniu kół. Warto więc być użytkownikiem takiego auta. Pozostaje tylko kwestia wyboru finansowania. Czy opłaca się kupować je za gotówkę, a może lepiej wziąć Volkswagen w leasing lub kredyt?

Możliwości finansowania zakupu auta - Volkswagen leasing

Zakup auta wiąże się ze sporymi wydatkami. Wymaga to zgromadzenia pokaźnej sumy oszczędności lub skorzystania z oferty banku lub firmy leasingowej. W przypadku finansowania dostępnymi rozwiązaniami są między innymi dla Volkswagen leasing, kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, pożyczka hipoteczna oraz wynajem długoterminowy. Czym charakteryzuje się każdy z tych sposobów oraz kto może z nich skorzystać?

Kupno auta za gotówkę

Najprostszą opcją jest wydatkowanie własnych środków. Wiąże się to z najmniejszą ilością formalności oraz brakiem dodatkowych opłat. Nabywca staje się też automatycznie jedynym właścicielem pojazdu i może nim rozporządzać w dowolny sposób. Na ten wariant mogą jednak pozwolić sobie tylko osoby, które posiadają wystarczające oszczędności i nie muszą posiłkować się innymi opcjami finansowania.

Kredyt samochodowy

Jest to popularne i wygodne rozwiązanie, jednak jest zobowiązaniem celowym. Oznacza to, że może być wykorzystane wyłącznie na zakup auta, czy to nowego czy używanego. O kredyt ten może wystąpić zarówno osoba fizyczna, jak i firma. Wyróżnia się kilka rodzajów kredytów samochodowych:

  • standardowy - z miesięczną spłatą raty kapitałowo-odsetkowej oraz wpłatą własną, czas jego trwania wynosi od kilku miesięcy do kilkunastu lat;
  • jednoratowy - inaczej 50/50 lub 60/40, wymaga posiadania środków własnych w wysokości odpowiednio 50 lub 60 % wartości auta, nie jest oprocentowany;
  • balonowy - udzielany na krótki czas, od 2 do 5 lat i podzielony na 3 części, a mianowicie wkład własny, równe raty oraz największą ostatnią ratę stanowiącą kilkadziesiąt procent wartości auta.

Decydując się na kredyt samochodowy, należy przede wszystkim zwrócić uwagą na oprocentowanie, wysokość prowizji oraz całkowity koszt kredytu. Zabezpieczeniem jest przeważnie cesja w dowodzie rejestracyjnym wraz z cesją praw ewentualnego odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel, którym może być na przykład zakup auta. Bez znaczenia jest tutaj fakt czy samochód jest nowy czy używany oraz od kogo jest nabywany. Podstawą udzielenia finansowania jest zdolność kredytowa na wymaganym poziomie. Nie wymaga on dużych formalności oraz wkładu własnego, a kupujący staje się właścicielem pojazdu. Jego wadą jest wysokie oprocentowanie.

Pożyczka hipoteczna

W przypadku pożyczki hipotecznej pieniądze można również przeznaczyć na dowolny cel. Z symulacji wynika, że warto ją wziąć dla kwot wyższych niż 20 tysięcy złotych. Jej zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości. Wiąże się ona z dodatkowymi kosztami, w tym między innymi z prowizją, wynagrodzeniem rzeczoznawcy, opłatą za wpis w księdze wieczystej i podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy zwany jest także autem na abonament. Jest to forma umowy, w której wynajmujący pozwala na korzystanie przez najemcę z przedmiotu najmu przez określony czas w zamian za comiesięczną opłatę w ustalonej wysokości. Mogą z niego korzystać zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Samochód przez cały czas pozostaje własnością wynajmującego. Nie jest wymagana wpłata własna, a koszty serwisu czy ubezpieczenia wchodzą w skład raty. Jest on alternatywą dla VW leasing.

Leasing Volkswagen

Leasing w Polsce zyskał na popularności w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Leasingobiorca korzysta z przedmiotu podlegającego dzierżawie przez wskazany w umowie okres w zamian za płacenie rat. Tak właśnie działa na przykład Volkswagen leasing. Jest to popularne rozwiązanie wśród przedsiębiorców, którzy chcą zoptymalizować obciążenia podatkowe lub użytkować auto bez konieczności wykorzystania środków własnych. Na podobnych zasadach działa leasing konsumencki Volkswagen, z którego mogą korzystać osoby prywatne.

Leasing konsumencki Volkswagen

Leasing konsumencki (prywatny, osobisty) jest oferowany w Polsce od 2011 roku. Na podstawie umowy cywilnoprawnej leasingodawca przekazuje leasingobiorcy w użytkowanie samochód w zamian za uiszczenie opłat, w tym comiesięcznej opłaty leasingowej. Właścicielem pojazdu jest cały czas firma leasingująca aż do momentu całkowitej spłaty zobowiązania. Jeśli chodzi o leasing konsumencki Volkswagen, to klient może wykupić pojazd lub zwrócić go do salonu czy leasingodawcy. Poza miesięczną ratą trzeba przygotować się na opłatę wstępną, ubezpieczenie pojazdu, a czasem też kaucję. W każdej umowie zawarty jest również limit kilometrów. Leasing Volkswagen ma bardzo konkurencyjną wysokość raty w stosunku do kredytu gotówkowego czy samochodowego.

Leasing operacyjny VW

Przedmiot leasingu zaliczany jest do składników majątku leasingodawcy, natomiast opłata wstępna dla leasing VW oraz miesięczne raty leasingowe są kosztem uzyskania przychodu leasingobiorcy. Podatek VAT doliczany jest do każdej raty, więc w tym przypadku dla Volkswagen leasing nie ma obowiązku zapłaty całego VAT-u na początku trwania umowy. Leasingobiorca na koniec umowy na leasing Volkswagen ma prawo wykupu auta.

Leasing finansowy

Volkswagen leasing dla firm to także leasing finansowy. Obowiązek odpisów amortyzacyjnych ciąży w tym przypadku na leasingobiorcy, ponieważ przedmiot leasingu należy do jego składników majątkowych. Nie ma tu opłaty wstępnej. Podatek VAT leasingobiorca musi uiścić z góry przy pierwszej racie, a do kosztów uzyskania przychodów może zaliczyć wyłącznie część odsetkową raty. Klient staje się właścicielem pojazdu automatycznie po zapłaceniu ostatniej raty.

Wybór firmy leasingowej - na co zwrócić uwagę?

Wybierając Volkswagen leasing lub inną formę finansowania, należy wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. Decyzja ta powinna być podyktowana dogłębną analizą indywidualnych preferencji oraz oferowanych warunków. W tej kwestii może pomóc VW leasing kalkulator na naszej stronie internetowej. Po wprowadzeniu wartości samochodu i wyborze wysokości wpłaty własnej, wykupu końcowego oraz okresu leasingu szacuje on ratę miesięczną i przybliżoną sumę opłat. Dla Volkswagen leasing kalkulator jest dostępny w dwóch walutach: w złotówkach i w Euro. Obliczenia wykażą, że nasza oferta na VW leasing jest bezkonkurencyjna.


Jesteśmy w branży od wielu lat, a pierwsze kroki stawialiśmy w pracy u dealerów samochodowych, co pozwoliło nam na poznanie rynku motoryzacyjnego od podstaw. Wypracowaliśmy metody, dzięki którym jesteśmy w stanie wynegocjować o 30 % niższe ceny nowych aut. VW leasing nie ma przed nami żadnych tajemnic. Zadowolenie klienta stawiamy na pierwszym miejscu. Wprowadziliśmy intuicyjną aplikację mobilną, która zawiera wyszukiwarkę oraz VW kalkulator leasing, dzięki którym szybko i w łatwy sposób można porównać oferty leasingowe. Warto nam zaufać, o czym świadczą opinie zadowolonych klientów. Zapraszamy do kontaktu.

 

Sprawdź także dostępny w naszej ofercie wynajem długoterminowy Volkswagen.