Zakup samochodu w finansowaniu, a standardowy zakup za gotówkę? Co wybrać?

Decyzja o nabyciu samochodu to ważna inwestycja z perspektywy przedsiębiorcy jak i osoby prywatnej. Poznaj wszystkie możliwości i wybierz najkorzystniejszą!

 1. Car Lease Polska
 2. Blog
 3. Zakup samochodu w finansowaniu, a standardowy zakup za gotówkę? Co wybrać?

Zakup samochodu w finansowaniu vs. standardowy zakup za gotówkę? Co wybrać?

Decyzja o nabyciu samochodu to ważna inwestycja z perspektywy przedsiębiorcy jak i osoby prywatnej. Samochód to nasza wizytówka, miejsce w którym często spędzamy dużą część dnia oraz rzecz, której ufamy, że nas nie zawiedzie gdy będzie potrzebna.

W świetle coraz to zmieniających się warunków rynkowych, wybór odpowiedniej strategii staje się kluczowy, aby nadal mógł być korzystny i osiągalny spełniając przy tym wszystkie wspomniane aspekty.

Leasing operacyjny, konsumencki oraz wynajem długoterminowy w porównaniu z tradycyjnym zakupem za gotówkę

Leasing operacyjny i konsumencki oraz wynajem długoterminowy oferują dużo większą elastyczność niż zakup samochodu za gotówkę. Bez konieczności ponoszenia dużego wydatku na początku, możemy wybrać nowoczesny samochód, dostosowując jego finansowanie do swoich bieżących potrzeb i możliwości.

Kolejną, ogromną zaletą będzie RABAT, który przy finansowaniu samochodu w leasingu lub w wynajmie, będzie najwyższy jaki można otrzymać.

Kolejne ważne korzyści przewyższające wybór leasingu lub wynajmu długoterminowego nad zakupem samochodu za gotówkę to:

 1. Płynność finansowa
  Nie blokujesz kapitału w samochodzie, mogąc wykorzystać go na inne inwestycje.

 2. Oszczędność czasu i zasobów
  Proces pozyskania samochodu jest szybszy i mniej uciążliwy, ponieważ nie trzeba zajmować się formalnościami związanymi z zakupem, Urzędem Skarbowym, a także utrzymaniem pojazdu w długim okresie czy nawet jego sprzedażą.

 3. Świeża flota
  Leasing oraz wynajem pozwalają na regularną wymianę pojazdów na nowsze modele, co na pewno zwiększa zadowolenie z jazdy i redukuje ryzyko zmagań z awariami dotyczącymi starszych pojazdów.

 4. Elastyczne raty
  W leasingu czy wynajmie długoterminowym raty dopasowujesz do siebie i swoich możliwości, a gdy sytuacja tego wymaga możesz zmienić je na inne.

 5. Optymalizacja podatkowa
  Leasing lub wynajem to dodatkowa korzyść dla przedsiębiorców, którzy pozyskają korzystny koszt dla swojej działalności.

A co z zakupem za gotówkę?

Pomimo pozornych zalet, w rzeczywistości zakup za gotówkę staje się już mniej opłacalny. Wiążą się z nim znaczne koszty utrzymania, szybka deprecjacja wartości oraz ryzyko zmiany potrzeb, które mogą spowodować konieczność sprzedaży i utratę kapitału.

Podsumowując, leasing operacyjny, konsumencki oraz wynajem długoterminowy stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnego zakupu. Oferują one elastyczność, płynność finansową oraz regularną wymianę na nowocześniejsze modele i są dostępne zarówno dla przedsiębiorców jak i osób prywatnych będąc korzystnymi formami posiadania samochodu dla obu grup.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły