Nowe Audi RS Q8 Performance – najmocniejsze spalinowe auto w historii Audi Sport

640 KM i 3,6 sekundy do 100 km/h.. Audi wyznaczyło nowe standardy w segmencie luksusowych SUV-ów i historii Audi Sport

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. Nowe Audi RS Q8 Performance – najmocniejsze spalinowe auto w historii Audi Sport

Audi Sport wprowadziło na rynek swoje najmocniejsze spalinowe auto – Audi RS Q8 Performance. Ten potężny SUV, wyposażony w najnowocześniejsze technologie i imponujący silnik przez co redefiniuje pojęcie wysokich osiągów w segmencie luksusowych SUV-ów.

Moc i osiągi

Audi RS Q8 Performance jest napędzany przez 4.0-litrowy silnik V8 biturbo, który generuje 640 KM (471 kW) i 850 Nm momentu obrotowego. To czyni go najmocniejszym produkcyjnym samochodem spalinowym w historii Audi Sport. Dzięki tej mocy, RS Q8 Performance przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h, z możliwością zwiększenia do 305 km/h dzięki opcjonalnemu pakietowi dynamicznemu​​​​.

Design i wygląd zewnętrzny

RS Q8 Performance charakteryzuje się agresywnym i dynamicznym wyglądem. Nowy przedni zderzak z większymi wlotami powietrza, 23-calowe felgi oraz podwójne owalne końcówki wydechu z nowym, lżejszym układem wydechowym nadają mu wyjątkowy charakter. Reflektory Matrix LED z nową technologią oświetlenia zapewniają doskonałą widoczność i dodają elegancji. Samochód jest również wyposażony w adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne RS-tuned, które zapewnia optymalną równowagę między komfortem, a dynamiką jazdy​​​​ w każdych warunkach.

Technologia i wnętrze

Wnętrze Audi RS Q8 Performance jest luksusowo wykończone i naszpikowane nowoczesnymi technologiami. Standardowe wyposażenie obejmuje wirtualny kokpit Audi z ekranem 12,3 cala, system MMI touch response z haptownym sprzężeniem zwrotnym oraz opcjonalny system audio Bang & Olufsen z 23 głośnikami. Ponadto, samochód wyposażony jest w system quattro z samoblokującym się centralnym mechanizmem różnicowym oraz zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, takie jak adaptacyjny tempomat, system monitorowania martwego pola i system wspomagania parkowania​​​​.

Ekologiczne innowacje

Mimo imponującej mocy, Audi RS Q8 Performance jest również wyposażony w system mild hybrid (MHEV), który pomaga zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2. System MHEV wykorzystuje 48-voltową instalację elektryczną, która pozwala na odzyskiwanie energii podczas hamowania i wspomaganie silnika spalinowego podczas przyspieszania​​​​.

Podsumowanie

Audi RS Q8 Performance to imponujący SUV, który łączy luksus, moc i zaawansowane technologie w jednym pakiecie. Jest idealnym wyborem dla tych, którzy oczekują od samochodu najwyższych osiągów i wyjątkowego komfortu.

Jeśli jesteś zainteresowany nowym modelem RS Q8 lub innym samochodem z rodziny Audi zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy znajdą dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę i najlepszy rabat na Twój wymarzony samochód! 

Więcej na:
www.carleasepolska.pl

 

 

Źródła:

Auto Świat,

Audi MediaCenter,

Audi USA,

Autoblog,

Slashgear.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły