Jak działa cesja w leasingu?

Cesja - czym jest, jak działa, kiedy warto o niej pomyśleć i jak ją zrobić? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. Jak działa cesja w leasingu?

Jak działa cesja w leasingu?

Cesja leasingu polega na przekazaniu swoich praw do pojazdu oraz warunków umowy leasingowej nowemu podmiotowi. Po dokonanej cesji nowy podmiot przejmuje zarówno sam pojazd, jak i zobowiązanie związane z regulowaniem opłat leasingowych.

Kiedy warto pomyśleć o cesji?

Cesja znajduje świetne zastosowanie gdy znajdziemy się w sytuacji, kiedy to umowa leasingowa na samochód przestaje być dla nas opłacalna lub chcemy zmienić swój samochód na nowy przed terminem zakończenie obecnej umowy. Pozwala ona uniknąć dodatkowych, często wysokich kosztów i formalności związanych z wcześniejszym zakończeniem umowy, a dzięki tzw. „odstępnemu”, które jest częstym elementem przeprowadzania cesji i które nowy podmiot przekazuje staremu, możemy odzyskać część środków poświęconych na daną umowę leasingową.

Jak przeprowadzić cesję?

Pierwszym krokiem wykonania cesji jest oczywiście znalezienie zainteresowanego podmiotu.

Następnie musimy poinformować leasingodawcę o chęci przeprowadzenia cesji. W zależności od posiadanej umowy cesja może wiązać się się z kosztem, jednak nie jest on tak duży czy niekorzystny jak przedwczesne zerwanie umowy.

Następnie uzupełniamy wymagane dokumenty i czekamy na akceptację nowego podmiotu przez leasingodawcę.

Podsumowanie

Wniosek? Cesja leasingu może być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą pozbyć się leasingowanego pojazdu bez zbędnego stresu i dodatkowych kosztów. Pamiętaj jednak, aby dokładnie zapoznać się z warunkami umowy i skonsultować się z leasingodawcą przed przystąpieniem do procesu cesji.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły