O co najczęściej pytają nasi klienci?

O co najczęściej pytają nasi klienci? Przygotowaliśmy komplet pytań i odpowiedzi.

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. O co najczęściej pytają nasi klienci?

 

Przygotowaliśmy komplet pytań i odpowiedzi.

1. Czy warunki finansowania są takie same na osobę prywatną jak na firmę?

Tak, warunki finansowania są jednakowe dla firm oraz osób prywatnych. Zdecydowaną korzyścią przedsiębiorców jest możliwość odliczania rat od kosztów prowadzenia działalności.

2. Czy jest możliwość indywidualnego skonfigurowania samochodu?

Tak jest taka możliwość, jednak najkorzystniejsze oferty to te, które my zamówiliśmy w tak zwanych „paczkach”. Chodzi o to, że specjaliści Car Lease Polska zamawiają kilkadziesiąt samochodów o jednakowych specyfikacjach za czym idzie maksymalny rabat, który jest możliwy do uzyskania od producenta czy dealera. Efekt jest jasny, ponieważ rabat zdecydowanie wpływa na wartość miesięcznej raty zamówienia dokonane przez nas są po prostu najkorzystniejsze. Reasumując najkorzystniej jest dopasować do siebie samochód z naszej strony www.carleasepolska.pl

3. Co mam zawarte w racie wynajmu długoterminowego?

Najczęściej proponujemy wszystko w racie, gdyż najczęściej kalkuluje się to najlepiej. Konkretniej mówiąc w racie zawarte jest już ubezpieczenie OC/AC, koszt przeglądów podstawowych, koszt serwisów eksploatacyjnych takich jak klocki i tarcze hamulcowe, dwa komplety opon wraz z kosztem ich przechowania i wymiany oraz przede wszystkich koszt raty leasingowej za samochód. Warto jednak dopytać naszego doradcę jak czytać ofertę, którą dostaliśmy i upewnić się czy dana oferta zawiera wszystko czy być może jest to tylko rata leasingowa z serwisem, ponieważ takie oferty również istnieją. Są one najczęściej proponowane przez autoryzowanych dealerów. Reasumując oferty zawsze trzeba porównywać ze sobą a nasi doradcy są specjalistami w ich czytaniu, korzystajcie z ich pomocy.

4. Czy mogę wykupić samochód przy wynajmie długoterminowym?

Tak, jest taka możliwość. W większości kontraktów propozycja wykupu pojawia się na kilka miesięcy przed jego zakończeniem. Jest to najczęściej atrakcyjna propozycja regulowana wartością rynkową pojazdu, jednak pozostaje jedna kwestia mianowicie jak często nasi klienci z niej korzystają? Otóż bardzo rzadko, zazwyczaj klienci oddają samochód i korzystają z nowej propozycji nowego samochodu w nowym kontrakcie.

5. Jak wygląda odbiór samochodu? Czy odbiór samochodu jest tam, gdzie główna siedziba firmy w Gdyni?

To jest kwestia indywidualna. Najczęściej odbiór odbywa się od autoryzowanego dealera. Istnieje również możliwość dostawy samochodu pod dowolny adres na terenie całej Polski. Koszt takiej dostawy jest to dodatkowy koszt, który należy ustalić z doradcą Car Lease Polska. Warto zauważyć, że nie jest to duży koszt i nie przekracza on nigdy wartości 1000zł netto.

6. Czy w trakcie trwania umowy mogę zmienić limit kilometrów?

Tak, istnieje taka możliwość. Rekalkulacja kontraktu to prosta sprawa i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jeżeli zajdzie taka konieczność zgłoście się do nas a my powiemy co należy zrobić, aby zwiększyć limit. Doradca, który sprzedał wam samochód, jest waszym opiekunem do końca kontraktu i jeszcze dalej.

7. Jak wygląda zwrot pojazdu i gdzie oddaje się samochód po okresie najmu?

Zwrot pojazdu wygląda zawsze tak samo. Zaczyna się od raportu, który jest wykonywany przez niezależną firmę DEKRA, która sporządza precyzyjny opis stanu samochodu. Następnie przy pomocy „PRZEWODNIKA ZWROTU POJAZDÓW”, możecie stwierdzić czy uszkodzenie, zużycie jest naturalne i akceptowalne czy wymagało będzie dopłaty. Warto w tym miejscu zauważyć, że nasi klienci nie spotykają się z takimi dopłatami i jest to bardzo rzadka sytuacja. Możecie sprawić w linku poniżej jak wiele „uszkodzeń” jest akceptowalne podczas zwrotu pojazdu. Firmy leasingujące mają świadomość, że samochód to narzędzie, które zazwyczaj nocuje poza domem i robi określoną ilość kilometrów. Nikt nie każe trzymać samochodu pod kloszem. KLIK

Tak, osoba fizyczna może skorzystać z wynajmu długoterminowego, leasingu operacyjnego czy kredytu samochodowego. Aby skorzystać z oferty wynajmu długoterminowego nie trzeba mieć umowy o pracę! Wystarczy udokumentować stałe dochody. W grę wchodzą takie dochody jak:

• wynajem apartamentów
• działalność rolnicza
• emerytura
• renta
• umowa zlecenie
• umowa/kontrakt zagraniczny

9. Czy istnieje możliwość rejestracji samochodu w mieście wybranym przez klienta?

Na dzień dzisiejszy większość samochodów w wynajmie długoterminowym rejestrowanych jest w Warszawie. Sporadycznie istnieje możliwość rejestracji w Gdańsku czy Wrocławiu. Zazwyczaj jednak nie mamy wyboru i muszą być to numery rejestracyjne z naszej stolicy. W zwykłym leasingu mamy już możliwość wyboru dowolnego miasta w Polsce.

10. Czy finansujemy tylko samochody osobowe?

Finansujemy wszystko co można zarejestrować. W wynajmie długoterminowym można finansować samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe. W leasingu operacyjnym można finansować dowolny pojazd posiadający numery rejestracyjne, łącznie z łodzią.

11. Jaka jest różnica między wynajmem długoterminowym a leasingiem operacyjnym i co jest bardziej opłacalne?

Odpowiadając na to pytanie nie można udzielić jednoznacznie. Nasi doradcy są przeszkoleni, aby zadać klientowi komplet pytań, które pozwolą prawdziwie doradzić co jest lepsze dla klienta czy leasing czy wynajem długoterminowy. Są ogólnikowa za i przeciw, dlaczego warto wybrać jedno lub drugie.

Zazwyczaj lepiej wybrać leasing gdy:

• robisz więcej kilometrów rocznie niż przeciętnie np. 70.000km
• robisz bardzo małe ilości kilometrów rocznie np. 5.000km
• planujesz użytkować samochód przez 7 lat
• po okresie użytkowania samochodu chcesz przekazać samochód dzieciom

Zazwyczaj lepiej wybrać wynajem długoterminowy, gdy:

• nie chcesz używać samochodu dłużej niż 3,4 lata
• lubisz wygodę, komfort i opiekę
• robisz 10.000km - 50.000km rocznie
• prowadzisz firmę i chcesz odliczyć najwięcej od dochodów i podatków

Warto tutaj dodać, że często pojawia się mylna świadomość klientów w kwestii posiadania samochodu. Forma posiadania samochodu w leasingu operacyjnym i wynajmie długoterminowym jest identyczna. W jednym i drugim przypadku właścicielem samochodu jest leasing. Wynajem i leasing to prawnie bardzo zbliżona forma własności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły