CUPRA Leon Sportstourer - nowoczesne kombi ze sportowymi aspiracjami

Cupra Leon Sportstourer (ST) to propozycja dla osób, które poszukują w 2022 roku bardzo szybkiego kombi, ponieważ pod maską w tym modelu znaleźć się może silnik benzynowy 2.0 TSI 310 KM, z którym połączona jest automatyczna skrzynia biegów DSG i napęd na 4 koła 4Drive.

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. CUPRA Leon Sportstourer - nowoczesne kombi ze sportowymi aspiracjami

Sportowe kombi z 310 KM

Rodzaj nadwozia nie determinuje ostatecznie charakteru samochodu, ale jednak w dużym stopniu wpływa na to, jakie decyzje podejmują producenci. W przypadku kombi liczyć można zazwyczaj na większy rozsądek i postawienie na praktyczność – ale nie zawsze. Jednym z przykładów modeli, które wymykają się tradycyjnemu podejściu jest Cupra Leon Sportstourer.

0-100 km/h w 5 sekund

Wynika to z faktu, że w klasycznym nadwoziu kombi zamknięto również rozwiązania technologiczne, których nie powstydziłby się niejeden samochód sportowy. Mamy tu bowiem silnik benzynowy 2.0 TSI 310 KM, automatyczną skrzynię biegów, napęd na wszystkie koła 4Drive i poczwórne końcówki układu wydechowego o podostrzonym dźwięku. Konsekwencją takiego zestawienia jest chociażby katalogowy czas sprintu do 100 km/h wynoszący około 5 sekund.

Uniwersalność

Cupra Leon Sportstourer ogólnie jednak nie jest aż tak bezkompromisowym samochodem, na jakiego wskazują jego osiągi. Mamy tutaj model, którym można pojeździć bardzo szybko, ale który zarazem nie jest męczący podczas jazdy, jeśli ktoś akurat na szaleństwa nie ma ochoty. Więcej o sportowym Leonie w kombi dowiedzieć się można z testu, który pojawił się na Wahacz TV.

Oferta Cupra Leon ST w Car Lease Polska

Leasing operacyjny -> [KLIK]
Wynajem długoterminowy -> [KLIK]

 

Cupra Leon ST w CarLeasePolska.pl WAHACZ test
[KLIKNIJ W OBRAZEK ABY OBEJRZEĆ VIDEO TEST CUPRA LEON ST]

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły