NISSAN Qashqai 2022 - udana ewolucja popularnego crossovera.

Nissan Qashqai 3 generacji pojawił się w Polsce w 2021 roku i był poważną premierą na naszym rynku, ponieważ model ten jest jednym z prekursorów segmentu crossoverów i cieszy się sporą popularnością.

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. NISSAN Qashqai 2022 - udana ewolucja popularnego crossovera.

Pierwszy Nissan Qashqai istotnie przyczynił się do trwającego do dziś boomu na SUV-y i crossovery. Drugie wcielenie tego modelu dodatkowo wzmocniło swoją pozycję na rynku, dlatego oczekiwania wobec trzeciej odsłony były spore. W lutym zeszłego roku japoński producent odkrył w końcu karty i przedstawił Nissana Qashqai 3. generacji. Nowy model wyróżnia się odważniejszym designem, bardziej cyfrowym wnętrzem oraz zeletryfikowaną gamą silnikową.

QASHQAI na zewnątrz

Nowy Qashqai powstał na platformie CMF-C i w porównaniu z poprzednim modelem urósł o kilka centymetrów w każdą stronę. Jego obecne wymiary to 442,5 cm długości (+3,5 cm), 183,8 cm szerokości (+3,2 cm) oraz 163,5 wysokości (+1,0 cm), a z kolei rozstaw osi wzrósł do 266,6 cm (+2,0 cm).

QASHQAI w środku

We wnętrzu również nie brakuje nowości. Znane z dotychczasowej odsłony Qashqaia klasyczne zegary ustąpiły miejsca cyfrowemu zestawowi wskaźników z ekranem o przekątnej aż 12,3 cala. Ponadto kierowca będzie miał do dyspozycji 10,8-calowy wyświetlacz HUD, który jest reklamowany przez Nissana jako największy w tym segmencie. Warto przy tym dodać, że wszystkie wskazania (m.in. nawigacja i komunikaty systemów wspomagających) są pokazywane bezpośrednio na przedniej szybie. Nowy system inforozrywki z 9-calowym ekranem dotykowym zapewnia dostęp do szerokiej oferty usług internetowych oraz pozwala na bezproblemową integracją smartfonów (Android Auto i bezprzewodowy Apple CarPlay), a także udostępnia hotspot Wi-Fi dla maksymalnie siedmiu urządzeń. Cieszy, że do obsługi pokładowych multimediów przewidziano także fizyczne przyciski i pokrętła – to wciąż najwygodniejsze rozwiązanie.


Oferta NISSAN Qashqai w Car Lease Polska:

Wynajem długoterminowy -> [KLIK]

NISSAN Qashqai 2022 carleasepolska Wahacz test

[KLIKNIJ W OBRAZEK ABY OBEJRZEĆ VIDEO TEST NISSAN QASHQAI]

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły