PEUGEOT 308 - kolejny krok w dobrą stronę

Trzecia generacja kompaktowego Peugeota 308 zadebiutowała w 2021 roku. W porównaniu do poprzedników wyróżnia się ultranowoczesnym designem i wnętrzem.

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. PEUGEOT 308 - kolejny krok w dobrą stronę

Nowy Peugeot 308 debiutujący w 2022 roku to samochód, który wprowadza znaczące zmiany nie tylko w obrębie tego modelu, ale również całej marki, ponieważ można zakładać że niektóre rozwiązania w nim obecne przeszczepiane będą do innych aut tego francuskiego producenta.


Nowy, lepszy wygląd

Wyrazisty design jest jednym z największych atutów najnowszej odsłony 308. Dzięki zmienionym proporcjom kompaktowy Peugeot zyskał dynamiczny wygląd, a wyraźne przetłoczenia na karoserii podkreślają jego muskularną sylwetkę. Atrakcyjnie poprowadzona, opadająca linia dachu kończy się spojlerem z trzecim światłem stop nad tylną szybą. Należy przy tym zauważyć, że nie chodzi tutaj tylko o styl – projekt nadwozia został zoptymalizowany w tunelu aerodynamicznym pod kątem zmniejszenia oporów powietrza.
Bardzo miłym dla oka detalem jest również nowe logo francuskiej marki, które debiutuje wraz z opisywanym modelem.

 

Kompakt z przestronnym wnętrzem

Od samochodu kompaktowego trudno wymagać przestronnego wnętrza, jednak i pod tym względem nowy Peugeot 308 nie rozczarowuje, zwłaszcza z przodu. Pozycja za kierownicą jest wygodna, a fotele przyjemnie otulają ciało, zapewniając dobre podparcie boczne. Kierowcę i pasażera rozdziela rozbudowana konsola środkowa, w której znalazło się miejsce dla m.in. bezprzewodowej ładowarki do smartfonów (standard od wersji Allure Pack), dwóch uchwytów na kubki, dwóch gniazd USB typu C oraz szerokiego podłokietnika ze schowkiem.


Oferta PEUGEOT 308 w Car Lease Polska:

Wynajem długoterminowy -> [KLIK]      Leasing operacyjny -> [KLIK]

PEUGEOT 308 2022 carleasepolska Wahacz test

[KLIKNIJ W OBRAZEK ABY OBEJRZEĆ VIDEO TEST PEUGEOT 308]

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły