DACIA Sandero X-TRONIC 2022 - idealne auto do miasta?

Dacia Sandero 3 generacji jest na rynku już od jakiegoś czasu, ale na przełomie 2021 i 2022 jej oferta uzupełniona została o automatyczną skrzynię biegów X-Tronic, co oznacza bezstopniowy automat CVT.

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. DACIA Sandero X-TRONIC 2022 - idealne auto do miasta?

Mały samochód, zwinny i solidny

Solidna sylwetka i ponownie zaprojektowany przód, podkreślony linią świateł marki w kształcie litery Y ze światłami LED - Sandero odsłania swój całkowicie odnowiony design. Wnętrze, dzięki jednej z najlepszych przestrzeni w swojej kategorii, przestronny bagażnik i praktyczne schowki , dostosuje się do Twoich codziennych obowiązków, aby podróże były jeszcze przyjemniejsze.

Dacia Sandero X-TRONIC 2022 - idealne auto do miasta?

Nowa Dacia Sandero dostępna jest z automatyczną skrzynią biegów. Producent zdecydował się na użycie skrzyni X-tronic typu CVT, którą opracował Nissan. Skrót CVT oznacza Continuous Variable Transmission (przekładnia bezstopniowa). Jest to skrzynia, w której nie odczuwa się żadnych „kroków” podczas zmiany biegów. Producent zapewnia, że nowa skrzynia X-Tronic działa bardzo płynnie i zapewnia optymalne zużycie paliwa. W przypadku nowej Dacii Sandero współpracuje z nowym trzycylindrowym silnikiem benzynowym TCe o mocy 90 KM. Ta moc osiągana w zakresie 4500-5000 obrotów, ale dużo ważniejszy będzie maksymalny moment obrotowy. Wynosi on 142 Nm już przy 1750 obrotów, co powinno korzystnie wpływać na dynamikę i zużycie paliwa. Takie połączenie nadaje się idealnie do warunków miejskich i jazdy pod miastem. Przy prędkościach do 120 km/h samochód przemieszcza się płynnie i dynamicznie.


Oferta DACIA Sandero w Car Lease Polska:

Wynajem długoterminowy -> [KLIK]      Leasing operacyjny -> [KLIK]

DACIA SANDERO 2022 carleasepolska Wahacz test

[KLIKNIJ W OBRAZEK ABY OBEJRZEĆ VIDEO TEST DACIA SANDERO]

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły