Samochody z największym bagażnikiem - TOP 5

Komfort podróży to jeden z najważniejszych czynników szczególnie docenianych przez kierowców. Często zwracamy uwagę także na moc silnika, bezpieczeństwo jazdy, ale i pojemność bagażnika. Ta okazuje się szczególnie ważna podczas wakacyjnych rodzinnych wyjazdów.

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. Samochody z największym bagażnikiem - TOP 5

Komfort podróży to jeden z najważniejszych czynników szczególnie docenianych przez kierowców. Często zwracamy uwagę także na moc silnika, bezpieczeństwo jazdy, ale i pojemność bagażnika. Ta okazuje się szczególnie ważna podczas wakacyjnych rodzinnych wyjazdów.

Samochód z dużym bagażnikiem niekoniecznie od razu musi oznaczać samochód dostawczy. Także i samochody osobowe mogą być autami z dużym bagażnikiem. SUV z dużym bagażnikiem na ogół nikogo nie dziwi, ale co z użytkownikami aut miejskich i kompaktów. Okazuje się, że i hatchback z dużym bagażnikiem nie jest dziś wcale rzadkością w ofercie producentów samochodów. Przyjrzyjmy się, co dziś oferuje rynek.

Małe auto z dużym bagażnikiem

Tak to też jest możliwe. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć w ofertach, by znaleźć miejskiego malucha ze sporym bagażnikiem. Jak wynika z naszych badań, w tej chwili rynkowym liderem segmentu B pod względem wielkości bagażnika jest francuskie Renault Clio, oferujące aż 391 litrów pojemności. To wynik, o którym może pomarzyć wielu przedstawicieli klasy kompaktów. Małe auto z dużym bagażnikiem to jednak wcale nie taka rzadkość. Także i wielu konkurentów francuskiego bestsellera może pochwalić się niemal równie imponującymi bagażnikami. Również i hiszpański Seat Ibiza nie ma się czego wstydzić. Wszak pojemność 350 litrów to jeden z topowych wyników w tej klasie. O dwa litry więcej pomieści za to bagażnik Hyundaia i20. Natomiast pierwsze w zestawieniu małe auto z dużym bagażnikiem z półki premium to mieszczące 335 litrów Audi A1. Jego koncernowy brat – Volkswagen Polo ma natomiast bagażnik gotowy pomieścić 300 litrów bagażu.

Hatchback z dużym bagażnikiem, czyli wszechstronne kompakty

Segment C jest dla wielu marek tym najbardziej kluczowym. Na rynku kompaktów od lat trwa zawzięta konkurencja. Kierowcy właśnie po tego typu autach spodziewają się największej wszechstronności. Mają się bowiem spisywać na wąskich śródmiejskich ulicach, ale i bym wybornym kompanem w dłuższych trasach, a wiadomo, że im dłuższa podróż, tym więcej bagażu. Jak wynika z naszych danych, najwięcej bagażu wśród kompaktowych hatchbacków z dużym bagażnikiem zabierze na swój pokład Skoda Octavia Combi. Z tym największym kompaktowym kombi mało które auto segmentu C może się mierzyć, wszak bagażnik czeskiej „bagażówki” często przyrównywany jest do aut z segmentu o klasę wyższego. Octavia w wersji kombi jest w stanie pomieścić aż 640 litrów bagażu. Nieco gorzej w tej dyscyplinie wypada Kia Ceed również w wersji kombi. Jej bagażnik gotowy jest przyjąć 625 litrów pakunków. Natomiast niewiele mniej, bo aż 611 litrów bagażu załadujemy do kufra prawdziwej ikony klasy kompaktów – Volkswagena Golfa, który, choć zbudowany na tej samej płycie podłogowej co Octavia, musi jednak uznać wyższość czeskiej konkurentki. Dalej, już za podium, z 608 litrami uplasował się na czwartej pozycji Ford Focus, a stawkę zamyka Hyundai i30 wagon z wynikiem o zaledwie sześć litrów gorszym.

Minivan z dużym bagażnikiem

Minivany zawsze słynęły z dużej przestrzeni wnętrza, która często przekładała się i na pojemność bagażnika. Największym minivanem z dużym bagażnikiem jest rumuńska Dacia Lodgy, która po wyjęciu trzeciego rzędu foteli może zaoferować aż 827 litrów pojemności. Jest ona więc jednocześnie dużym samochodem 7-osobowym z dużym bagażnikiem. Następny w kolejności jest niemiecki przebój – Volkswagen Touran z bagażnikiem mieszczącym 743 litry oraz BMW serii 2 Gran Tourer z bagażnikiem o pojemności 645 litrów. Ta pozycja jest szczególnie zaskakująca, bo przecież jeszcze do niedawna ta bawarska marka nie była w ogóle kojarzona z vanami. Natomiast jedynie o dwa litry mniejszym bagażnikiem dysponuje Citroen Grand C4 Spacetourer/Picasso. Do topowej piątki weszło jeszcze Renault, które za sprawą modelu Espace od lat jest jedną z najbardziej kojarzonych z vanami marek. Tym razem jednak w zestawieniu pojawił się model Grand Scenic z 596-litrowym bagażnikiem.

Ranking pojemności bagażników

SUV-y, choć raczej kupuje się dla wysokiej pozycji za kierownicą i właściwości trakcyjnych na bezdrożach, to jednocześnie auta tego typu mają co zaoferować także w kategorii pojemność bagażnika. Absolutna gwiazdą w tej kategorii jest Audi Q7. To prawdziwy SUV z dużym bagażnikiem i nikogo nie powinno to dziwić. To jeden z największych SUV-ów na rynku i dysponuje bagażnikiem o pojemności 890 litrów. O 80 litrów mniejszy kufer ma za to koncernowy brat – Volkswagen Touareg. Trzecie miejsce zajął natomiast dość egzotyczny i rzadko spotykany w naszym kraju gość – Ssangyong Rexton z bagażnikiem mieszczącym 784 litry. Nieco mniejszy bagażnik, ale tylko o 14 litrów, ma kolejny produkt ze stajni Volkswagena – Porsche Cayenne. Jak widać, w klasie największych SUV-ów nie ma małych bagażników.

Również w ofercie Car Lease Polska można znaleźć kilka aut z naprawdę wielkimi bagażnikami. To między innymi Audi Q5 S line 40 TDI Quatro czy Mercedes GLE 300d 4Matic AMG. Przy każdym z prezentowanych samochodów na stronie carleasepolska.pl umieszczono kalkulator, który pomoże określić miesięczne koszty związane z użytkowaniem wybranego modelu.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły