SEAT Arona - stylowy miejski spryciarz

SEAT Arona po modernizacji wygląda jeszcze atrakcyjniej. Najbardziej w oczy rzuca się nieco zmieniona stylistyka. Co prawda o gustach się nie dyskutuje, ale teraz wygląd Arony bardziej chyba współgra ze "sportowym" stylem marki.

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. SEAT Arona - stylowy miejski spryciarz

Solidnie wykonany, ekonomiczny, praktyczny

Seat Arona sprawia ogólnie pozytywne wrażenie – to nowoczesny, dość solidnie wykonany, a jednocześnie praktyczny crossover. Miasto jest dla Arony idealnym środowiskiem, ale można nią także pojechać na wakacje, szczególnie jeśli mamy pod maską nowy 1,5-litrowy silnik o mocy 150 KM. Na sportowe emocje za kierownicą tego auta raczej nie możemy liczyć, ale za to jest dość ekonomiczne. Za najtańszą wersję tego miejskiego crossovera z benzynowym silnikiem 1.0 TSI o mocy 95 KM, zestawionym z manualną przekładnią 5-biegową, zapłacimy 67 700 zł. Model testowy w wersji FR to już znacznie większy wydatek – od 88 800 zł.

Komfort, przestrzeń i ergonomia

We wnętrzu Arony nie znajdziemy zaskakujących rozwiązań. Wszystko tu jest takie samo jak w innych modelach marki, czyli proste i ergonomiczne. Materiały wykorzystane do wykończenia wnętrza nie są najlepszej jakości. Większość zamontowanych elementów plastikowych jest twardych, ale za to są one całkiem dobrze spasowane. Na środku deski rozdzielczej znajduje się sprawnie działający 8-calowy ekran multimediów, pod którym umieszczono dwa gniazda USB oraz ładowarkę indukcyjną do smartfona. Zalety Arony to niewątpliwie komfort i przestrzeń. Przednie fotele są wygodne i mają duży zakres regulacji. Szkoda tylko, że brakuje podparcia lędźwiowego – nie ma go nawet w wyposażeniu dodatkowym. Kierowca ma dość dobrą widoczność, ale naszym zdaniem lusterka mogłyby być trochę większe. Z tyłu wygodnie będą podróżować dwie dorosłe osoby – nawet jeśli na przednich fotelach usiądą wysokie osoby, to nadal jest sporo miejsca na nogi. Niestety, na bagażnik nie pozostało już zbyt dużo miejsca – ma pojemność 400 l, ale dużym jego plusem jest ustawność. Są także haczyki na torby.


Oferta SEAT Arona w Car Lease Polska:

Leasing operacyjny -> [KLIK]

 

SEAT Arona 2022 carleasepolska Wahacz test

[KLIKNIJ W OBRAZEK ABY OBEJRZEĆ VIDEO TEST SEAT ARONA]

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły