Wynajem Długoterminowy - Dlaczego warto o nim pomyśleć?

Wynajem długoterminowy mocno zyskuje na popularności! Sprawdź dlaczego warto o nim pomyśleć i jakie plusy za sobą niesie.

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. Wynajem Długoterminowy - Dlaczego warto o nim pomyśleć?

Jakie są korzyści wynajmu długoterminowego samochodu?

Główną zaletą wynajmu jest stała rata przez cały okres trwania umowy. Jednak najem długoterminowy niesie za sobą jeszcze inne korzyści tj. pokrycie wszystkich kosztów związanych z obsługą pojazdu. Przeglądy, eksploatacja, ubezpieczenie OC/AC, wymiana opon, czy nawet samochód zastępczy sprawiają, że wynajem staje się niewątpliwie kuszącą opcją dla przedsiębiorców.

5-cio krotny wzrost branży wynajmu długoterminowego samochodów!


Branża wynajmu długoterminowego samochodów w Polsce wciąż rośnie i zyskuje na popularności. Według informacji PZWLP w I kwartale 2021 roku tempo wzrostu branży wynosiło zaledwie 2,1%, natomiast w IV kwartale 2022 roku wynik ten wzrósł prawie pięciokrotnie. Z początkiem pandemii Covid-19 w 2020 r. udział wynajmu długoterminowego w sprzedaży nowych samochodów osobowych do firm wzrósł z 24% do 28,1%.

Zmiana gospodarcza i ekonomiczna spowodowana pandemią zreformowała rynek wynajmu samochodów w pozytywnym stopniu. Jesteśmy ciekawi jakie wyniki przyniesie 2023 rok. Na chwilę obecną możemy osobiście potwierdzić, że zainteresowanie wynajem długoterminowym ciągle wzrasta. Nieustannie rozwijamy naszą ofertę o więcej modeli do wyboru, by wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom.

“Rozwój wynajmu długoterminowego, pomimo zakłóceń i niesprzyjających czynników ekonomicznych, konsekwentnie przyspiesza od prawie 2 lat. Na koniec poprzedniego roku tempo wzrostu tej branży osiągnęło poziom 10,3% r/r. Tylko w ciągu 2022 roku udział wynajmu długoterminowego w sprzedaży samochodów do firm w Polsce zwiększył się o 3,3 p.p., po rozwiązanie to sięgało w minionym roku blisko 3 na 10 firm nabywających w tym czasie nowe auta.” - taką informację możemy przeczytać na stronie PZWLP.

Chcesz poznać więcej szczegółów? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty na wynajem długoterminowy, w którym aktualnie oprócz dużego wyboru samochodów znajdziemy też ciekawe promocje i duże rabaty lub karty paliwowe na tankowanie!

 

Kliknij w link i sprawdź szczegóły:

Wynajem Długoterminowy - Car Lease Polska

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły