Limit kilometrów - jak oszacować?

Sprawdź jak oszacować limit kilometrów skrojony pod Twoje potrzeby

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. Limit kilometrów - jak oszacować?

Wynajem długoterminowy czy leasing z limitem kilometrów, to rodzaj abonamentu, który umożliwia nam korzystanie z szerokiej gamy samochodów. Nie trzeba dysponować ogromnym budżetem, aby być w posiadaniu wymarzonego samochodu. Wynajem doskonale sprawdza się również wśród osób, które cenią sobie zmiany i nowe technologie.

Określenie czasu użytkowania samochodu, to nie jedyne zobowiązanie w wynajmie długoterminowym. Wynajmujący, musi także określić limit kilometrów, który będzie obowiązywał przez okres najmu. Jednak na czym polega limit kilometrów oraz jak go oszacować?

Limit kilometrów zależy od tego, jak często będziemy eksploatowali nasze auto podczas trwania umowy. Dlatego całkowity, miesięczny koszt wynajmu zależy od tego, w jakim stopniu będziemy korzystać z samochodu. Limit kilometrów będzie inaczej dobierany dla osoby, która sporadycznie jeździ po mieście, a dla osoby, która często wyjeżdża w dalekie delegacje służbowe.

Najlepszym sposobem na oszacowanie swojego limitu kilometrów jest odpowiedzenie sobie na kilka prostych pytań:

1. Do jakich celów będzie wykorzystywany samochód? Czy jest to Twój jedyny samochód czy może już kolejny w gospodarstwie domowym?

2. Jak często podróżuje? Codziennie do pracy, z dziećmi do szkoły, na zakupy, w delegacje czy tylko od czasu do czasu, posiłkując się komunikacją miejską?

3. Jak daleko podróżuje? Kilkanaście kilometrów w ciągu dnia po mieście czy kilkadziesiąt kilometrów z jednego krańca Polski na drugi?

Zalecamy również, aby przeanalizować swoją jazdę w ubiegłych latach, tak aby na podstawie średniej przejechanych kilometrów w ciągu roku, oszacować najtrafniejszy limit kilometrów.

Przykład:

1. To mój jedyny samochód, którym zamierzam dojeżdżać do pracy (30 km w dwie strony) oraz wykorzystywać go przy okazji zakupów czy dojazdu do rodziny (20 km w dwie strony),

2. Codzienne dojazdy do pracy, zakupy 2 razy w tygodniu, wyjazdy do rodziny również ze 2 razy w tygodniu,

3. Głównie poruszam się w obrębie mojego miasta.

Analizując zeszły rok, mogłem/am przejechać około 15 000 km, jednak aktualnie jeszcze częściej użytkuje samochód.

Biorąc pod uwagę powyższe odpowiedzi jesteśmy w stanie stwierdzić, że najlepszą opcją byłby wynajem z limitem 20 000 km, z racji zamiaru zwiększonego użytkowania wynajmowanego samochodu oraz podróżowania samochodem jedynie na niedługich dystansach po mieście.

Co w przypadku, gdy będę musiał jeździć częściej i przekroczę ustalony limit kilometrów?

Istnieją dwie opcje:

1. Możesz dokonać rekalkulacji w trakcie trwania umowy. Twoja miesięczna rata zostanie powiększona o ilość dołożonych kilometrów,

2. Jeździsz tak samo jak do tej pory, a na koniec umowy otrzymasz fakturę za nadprogramowe kilometry.

Jednak bez obaw, specjaliści w Car Lease Polska pomogą Ci ustalić najlepszą opcję limitu kilometrów. Wspólnie opracujemy dla Ciebie satysfakcjonującą umowę wynajmu.

Zadzwoń do nas, by poznać wszystkie szczegóły: (+48) 58 670 44 33

Jakie są Twoje sposoby na ustalenie limitu kilometrów?

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły