Czym jest ubezpieczenie GAP?

Polisa OC/AC to podstawowe ubezpieczenia, jednak czy wymienione polisy zawsze są w stanie uchronić nas przed odpowiedzialnością finansową? Otóż okazuje się, że nie.. Sprawdź GAP!

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. Czym jest ubezpieczenie GAP?

Czym jest ubezpieczenie GAP w leasingu?

Polisa OC/AC to podstawowe ubezpieczenia, które chronią użytkownika samochodu przed wieloma zdarzeniami. Dzięki tym polisom nie będziemy musieli odpowiadać finansowo za wiele nieprzewidzianych sytuacji, do których każdego dnia może dojść na drodze.

Czy wymienione polisy zawsze są w stanie uchronić nas przed odpowiedzialnością finansową? Otóż okazuje się, że nie..

W przypadku, gdy Twój samochód zostanie skradziony autocasco zostanie wypłacone jedynie do obecnej wartości rynkowej. Przy wypłacie zostanie uwzględniona utrata wartości. Czy można się przed tym jakoś zabezpieczyć? Tutaj pojawia się GAP.

Ubezpieczenie GAP, czyli Guaranteed Asset Protection, to korzystny produkt ubezpieczeniowy, zapewniający wartościową ochronę na wyjątkowe zdarzenia.

Jak działa ubezpieczenie GAP?

Wartość rynkowa samochodu, w ciągu kilku pierwszych lat użytkowania, może szybko spadać. W przypadku, gdy doszłoby do wypadku lub kradzieży leasingowanego samochodu, ubezpieczenie standardowe pokryje jedynie wartość rynkową pojazdu z momentu zdarzenia. W przypadku, gdy wartość ta jest niższa niż kwota, która pozostała jeszcze do spłaty, pozostaje nam dług, który mimo braku samochodu musimy uiścić. Ubezpieczenie GAP ratuje nam tutaj skórę. Umożliwi ono wyrównanie różnicy między wartością rynkową pojazdu, a kwotą, jaka pozostała do spłaty samochodu dzięki czemu posiadacz finansowania nie zostanie z długiem wobec firmy leasingowej.

Ile kosztuje ubezpieczenie GAP?

Wszystko zależy od wielu zmiennych. Niekiedy GAP może być dość drogi, innym razem będzie miał wręcz symboliczną wartość. Wszystko zależy od wartości auta oraz jego modelu granicząc od 0.5 do 1 proc. wartości samochodu.

Koszty ubezpieczenia można niekiedy pokryć w ramach raty leasingowej. W obliczeniu miesięcznych kosztów związanych z finansowaniem samochodu pomocne mogą okazać się kalkulatory umieszczone na naszej stronie: https://carleasepolska.pl/kalkulator-GAP

Podsumowując, ubezpieczenie GAP może być wartościowym narzędziem dla właścicieli leasingowanych samochodów, zwłaszcza jeśli zależy im na zabezpieczeniu się przed niespodziewanymi kosztami.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły