Hyundai e-Corner System

Ostatnio zaprezentowano prototyp Ioniq 5, który porusza się “jak krab” i rozwiązuje wszystkie problemy dotyczące parkowania. Czy takie rozwiązanie to przyszłość motoryzacji i koniec utrudnień na ulicy?

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. Hyundai e-Corner System

Hyundai e-Corner: Nowatorskie rozwiązanie dla przyszłości motoryzacji

Hyundai, stale poszukuje innowacyjnych rozwiązań. Ostatnio zaprezentowano prototyp Ioniq 5, który porusza się "jak krab" i rozwiązuje wszystkie problemy dotyczące parkowania. 

Hyundai Mobis (oddział Hyundai zajmujący się produkcją części zamiennych) opublikował niedawno film prezentujący technologię o nazwie e-Corner. System ten ma umożliwiać niezależne obracanie się każdego z czterech kół samochodu o 90 stopni, co otworzy nowe możliwości, a jednym z zastosowań będzie zakończenie prawdziwej zmory młodych kierowców czyli parkowania równoległego!

Na wideo widzimy samochód, który podjeżdża do równoległego do toru jazdy miejsca parkingowego, skręca wszystkie cztery koła prostopadle do krawężnika i bokiem dostaje się na miejsce. Bez potrzeby cofania, wielokrotnego kręcenia kierownicą, jak to Hyundai nazwał  - "jazdą w stylu kraba" - zatrzymuje się w ciasnym miejscu.

W filmie można również zobaczyć inny ciekawy manewr, tzw. "zero turn". Samochód obraca swoje koła na zewnątrz, ale tym razem przednie i tylne koła obracają się w przeciwnych kierunkach, co pozwala na obrót o 360 stopni w miejscu. Ta funkcja może okazać się niezwykle przydatna np. na ciasnych parkingach.

Warto zaznaczyć, że pomysł obracających się kół nie jest zupełnie nowy, ponieważ już w latach 30. ubiegłego wieku producenci samochodów eksperymentowali z urządzeniami, które pozwalałyby na podobne możliwości. Hyundai e-Corner wprowadza jednak innowacyjne rozwiązania, które w obecnej dobie rozwoju technologii zdaje się być realne w realizacji.

Niestety, producent nie zdradza jeszcze, czy i kiedy e-Corner zostanie wprowadzony na rynek. Niemniej jednak, ta innowacyjna technologia daje nam pogląd na to, jak może wyglądać przyszłość motoryzacji.

Link do filmu prezentującego Hyundai e-Corner System:

https://www.youtube.com/watch?v=3Isz0XgBsIg

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły