ChatGPT w samochodach

Przełom w komunikacji z samochodem czy niepotrzebny gadżet? Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły!

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. ChatGPT w samochodach

Czym jest ChatGPT?

ChatGPT to najbardziej popularny model sztucznej inteligencji. Oprócz odpowiadania na trudne pytania, potrafi prowadzić rozmowy przypominające ludzką konwersację, a nawet tworzyć wypracowania czy eseje. Mercedes oficjalnie ogłosił, że wkrótce zintegruje to rozwiązanie ze swoimi samochodami. Pod koniec czerwca 2023 roku amerykańscy klienci firmy będą mieli możliwość przystąpienia do programu testowego, który ma na celu integrację systemu MBUX z ChatGPT!

Rewolucja asystentów głosowych? 

W obecnej formie większość asystentów głosowych na rynku jest ograniczona do predefiniowanych zadań i odpowiedzi. Korzystają one z ustalonej listy haseł, które muszą być użyte, aby system zareagował. Dzięki integracji z ChatGPT samochód Mercedes będzie mógł korzystać z bardziej rozbudowanego modelu językowego, co pozwoli na lepsze zrozumienie wypowiadanych zdań. W rezultacie właściciele Mercedesów będą mogli prowadzić naturalne dialogi z samochodem i otrzymywać rozbudowane odpowiedzi. Możliwości rozmowy będą praktycznie nieograniczone - od pytań o nawigację drogową, przez przepisy kulinarne, aż po sugestie na wieczorny film niczym z kultowych filmów sięgających w najdalszą przyszłość 

Czy to bezpieczne? 

Dzięki współpracy z firmą Microsoft, integracja ChatGPT z wykorzystaniem Azure OpenAI Service pozwoli na zastosowanie zaawansowanych zabezpieczeń chroniących dane właścicieli samochodów. Mercedes zapewnia, że będzie dbać o prywatność swoich klientów, a wszystkie informacje zgromadzone podczas korzystania z poleceń głosowych będą przechowywane w chmurze Mercedesa, gdzie zostaną odpowiednio zaszyfrowane. Producent zaznacza, że dane będą analizowane, jednak zapewnia, że całość będzie przeprowadzona w bezpieczny dla użytkowników sposób. 

Sprawdź oferty na najnowsze modele Mercedes na:

www.carleasepolska.pl

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły