1. Car Lease Polska
 2. Wynajem długoterminowy
Rodzaj nadwozia
Rata MIN 2000 2500 3000 Rata MAX
Zaawansowane
Marka pojazdu
Model pojazdu
Dostępność
Rodzaj paliwa
Skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Klasa pojazdu
Dodatki

Wynajem długoterminowy

Dostępnych samochodów: 168

Car Lease Polska

Wynajem długoterminowy samochodów - to się naprawdę opłaca!

Jeszcze do niedawna wynajem samochodu kojarzył się z niezbyt tanią usługą, z której korzystamy najczęściej podczas wakacji. Teraz okazuje się, że auto można wynająć nawet na lata i to właśnie po to, by… zaoszczędzić. Wynajem długoterminowy samochodów przebojem zdobywa rynek. Co takiego atrakcyjnego jest w tej usłudze?

Wynajem długoterminowy bez wpłaty własnej, bez kredytu

Posiadanie nowego samochodu dotychczas kojarzyło się z koniecznością wzięcia kredytu lub dysponowania pokaźną gotówką. Tymczasem wynajem długoterminowy pozwala zasiąść za kierownicą nowego auta i to nawet bez konieczności wpłacenia choćby złotówki. Wystarczy, że każdego miesiąca zdecydujemy się płacić abonament za samochód. Podobnie jak w przypadku rachunku za telefon czy kablówkę wystarczy uiścić miesięczną opłatę, by móc korzystać z nowego samochodu. Dokładnie tak jakbyśmy korzystali z własnego auta. Jest jednak znacząca różnica. W przypadku prywatnego samochodu każdego roku trzeba jednak opłacić polisę ubezpieczeniową. Należy też liczyć się z awariami i kosztownymi naprawami. W przypadku wynajmu długoterminowego samochodów dodatkowe opłaty w ogóle nas nie interesują. Zawarciem polisy ubezpieczeniowej zajmuje się Car Lease Polska. Firma także reguluje wszelkie należności związane z serwisowaniem auta czy wymianą opon. Mało tego. Również w przypadku awarii samochodu auto zostanie bezpłatnie naprawione a na czas wizyty w serwisie kierowca opłacający abonament za wynajem długoterminowy otrzyma auto zastępcze. Oczywiście również bezpłatnie.

Auta na wynajem - to naprawdę proste

Decydując się na wynajem długoterminowy samochodu, trzeba liczyć się jedynie z dwoma kosztami. Pierwszy to opłacenie abonamentu, drugi to pieniądze, które zostawimy na stacji paliw. To wszystko.? To jednak jeszcze nie koniec. Warto dodać, że po upływie trzech lat od daty podpisania umowy, auto będzie można wymienić na nowe. Jakie? Być może większe lub bardziej zwinne? Warto przyjrzeć się ofercie wynajmu długoterminowego samochodów firmy Car Lease Polska. Zapraszamy!

Wynajem długoterminowy – cennik

Przyjrzyjmy się najpierw cennikowi. Kupując nowe auto za gotówkę, staramy się stronić od tej pozycji, jak najdłużej by nie przekreślać swoich wcześniejszych marzeń o dobrze wyposażonym aucie marki premium. Cenniki dealerów potrafią niekiedy przyprawić o ból głowy. Ta zasada nie dotyczy jednak cennika aut w wynajmie długoterminowym. Oferowane w ramach abonamentu samochody to w większości auta skonfigurowane tak by sprostać wymaganiom najbardziej wymagających kierowców. Wystarczy wybrać dowolny model by już po chwili odkryć, że stosunkowo tanie auta wyposażone są w mnóstwo gadżetów kojarzących się z drogimi limuzynami. Cennik aut na abonament w dobry sposób pokazuje, że dysponując kwotą nieco ponad tysiąca złotych miesięcznie można cieszyć się pachnącym nowością SUV-em takim jak Volkswagen T-Cross. Niewiele droższe jest przykuwające wzrok wielu przechodniów Audi Q2 reprezentujące klasę premium. Cennik aut na abonament ma także coś dla wszystkich dysponujących nieco większym budżetem. Za około 3500 zł netto miesięcznie znajdziemy w cenniku między innymi Porsche Macana a za 3000 zł przestronne i komfortowe Audi Q7.

Wynajem długoterminowy samochodów – zalety

W tym momencie warto przypomnieć sobie, że wszystkie te kwoty zawierają już koszty związane z ubezpieczeniem. Jak duże to oszczędności? W przypadku aut tak drogich jak Porsche ubezpieczenie, które normalnie kierowca musiałby zapłacić sam zaczynałoby się od kilkunastu tysięcy złotych rocznie. W ramach wynajmu długoterminowego jest ono wkalkulowane w koszty związane z normalną eksploatacją. Podobnie rzecz ma się z wszelkimi opłatami za przeglądy serwisowe. Te również wliczono w kwotę abonamentu. Warto zaznaczyć, że jego wysokość nie zmieni się nawet jeśli auto już po terminie obowiązywania gwarancji ulegnie drogiej w naprawie usterce. Mało tego, na czas jej usunięcia, nie tylko kierowca auta premium ale i najtańszego w ofercie – Peugeota 208 otrzyma auto zastępcze. Trudno w to uwierzyć ale auto w ramach wynajmu długoterminowego nie będzie kosztowało wiele więcej, nawet jeśli kierowca zdecyduje się wymienić opony z zimowych na letnie. Koszt tej operacji pokryje firma udzielająca finansowania.

Opłata za wynajem długoterminowy a koszty eksploatacji auta

Na rynku są możliwe różne sposoby finansowania samochodu. Część osób decyduje się na zakup za gotówkę, umowę kredytową, leasing albo najem długoterminowy. To oczywiste, że koszty eksploatacji samochodu ponosi użytkownik samochodu przy pierwszych trzech metodach finansowania. Osoby, które wybiorą wynajem długoterminowy płacą tylko miesięczną opłatę przez okres trwania umowy. Oprócz pakietu usług zawierającego pełny serwis, opcjonalnie wymianę opon czy samochód zastępczy w przypadku awarii, klienci wynajmu długoterminowego cieszą się stałą opłatą przez cały okres trwania umowy. Koszty eksploatacji auta są łatwe do przewidzenia, przez co możliwe jest dokładne zaplanowanie budżetu.

Nowy samochód co kilka lat

Samochód na abonament to coraz popularniejsze rozwiązanie dla wielu osób. Korzystają z niego nie tylko firmy, ale również osoby prywatne, które nie chcą nabywać samochodu na własność. To klient ustala okres trwania umowy podczas składania zamówienia. Dzięki temu ma możliwość jazdy nowoczesnym pojazdem. W dzisiejszych czasach ludzie odchodzą od formy własności, zwłaszcza takich obiektów, które szybko tracą na wartości. Koszty eksploatacji samochodu na abonament zawierają się w jednej opłacie, która przypomina miesięczną ratę leasingu lub kredytu. Natomiast w tym przypadku klient nie płaci za wartość pojazdu, a za możliwość korzystania z niego.

Wynajem czy leasing – co warto?

Wynajem długoterminowy wydaje się więc idealną formą finansowania nowych pojazdów. Czy tym samym auta na abonament kompletnie zdetronizują samochody w leasingu? Zdecydowanie nie. Każda z form finansowania jest odpowiednio dopasowana do potrzeb i przeznaczona dla różnych grup klientów. Wynajem długoterminowy to oferta dla tych z kierowców, którzy nie podróżują rocznie więcej niż 10–20 tys. km a mimo to chcą cieszyć się nowym autem, które po kilku latach wymienią na jeszcze nowszy model. Nie są sentymentalni i wiedzą, że zapach nowej tapicerki jest ważniejszy niż wspomnienia z wakacji związane ze starym samochodem. Płacący abonament docenią także łatwość planowania budżetu domowego czy firmowego, którą daje najem długoterminowy. Od początku wiedzą oni, ile muszą miesięcznie zarezerwować środków na utrzymanie auta. W jednej opłacie ukryte są koszty ubezpieczenia czy napraw. Leasing jest natomiast ofertą kierowaną dla tych z kierowców, którzy podróżują więcej i są przekonani, że nowe auto to nie tylko takie do trzech lat, ale i starsze, jeśli dobrze się je eksploatuje. Leasing zdecydowanie warto wybrać, jeśli na koniec trwania umowy brany jest pod uwagę wykup auta. W przypadku leasingu będzie on tańszy aniżeli w opcji wynajmu długoterminowego.

Wynajem długoterminowy a koszty prowadzenia działalności

Płatnicy podatku CIT biorą pod uwagę koszty prowadzenia działalności w przypadku firmowych wydatków. Możliwość odliczenia podatku dochodowego to atut najmu samochodu. Pod tym względem leasing operacyjny oraz wynajem długoterminowy dają podobne korzyści. Osoby prowadzące biznes cenią sobie możliwość jeżdżenia nowym samochodem, a w ramach jednej opłaty otrzymują wygodny pakiet usług. W przypadku wystąpienia awarii pojazdu i konieczności jego naprawy, firma wynajmująca zapewnia bezpłatny samochód zastępczy. Dzięki temu praca firmy nie zostanie zaburzona przez usterkę auta. Dlatego wśród różnych możliwości finansowania samochodu coraz częściej słyszy się o najmie długoterminowym.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o wynajem

1. Czy wynajem długoterminowy samochodu się opłaca?

Takie finansowanie jest korzystne dla osób, które:

 • lubią wygodne rozwiązania,
 • nie mają miejsca w budżecie na dodatkowe koszty w postaci przeglądów serwisowych, wymiany opon czy ubezpieczenia komunikacyjnego,
 • nie chcą nabywać samochodu na własność,
 • nie lubią gdy inwestycja w ruchomość traci w ciągu kilku lat 50% pierwotnej wartości,
 • cenią sobie nowoczesne i bezpieczne samochody.

To zdecydowanie zalety wynajmu długoterminowego.

2. Wynajem długoterminowy a leasing – jakie są różnice?

Zarówno leasing operacyjny, jak i najem długoterminowy to ciekawe opcje na finansowanie samochodów dla firm. Różnią się one następującymi aspektami:

 • opłatą

Często wynajem długoterminowy może mieć niższą cenę, gdyż nie spłaca się w nim wartości pojazdu.

 • zakresem usług

Leasingobiorca jest zobowiązany do opłacania serwisu oraz ubezpieczenia OC i AC. Korzystający z samochodu na abonament ma te usługi zapewnione w jednej miesięcznej opłacie.

 • limitem kilometrów

Leasingobiorca jeździ tyle, ile chce, natomiast klient najmu długoterminowego wybiera w ofercie roczny limit kilometrów, którego wysokość ma wpływ na opłatę.

Zazwyczaj leasing jest kierowany do firm, które są zainteresowane wykupem samochodu.

3. Jaki jest koszt wynajmu długoterminowego samochodu?

Wynajem długoterminowy samochodu dotyczy różnych marek i modeli. W zależności od tego, czy będzie to auto klasy premium opłata za abonament może się różnić. W ofercie można znaleźć pojazdy, których koszt miesięczny zaczyna się już od 915 zł netto. Warto sprawdzić dany model w naszej wyszukiwarce.

4. Wynajem długoterminowy samochodów — ile można odliczyć?

Wynajem długoterminowy wiąże się z możliwością odliczenia dla płatników:

 • VAT – na podstawie faktury za miesięczny najem długoterminowy podatnik może odliczyć 100% jeśli pojazd jest wykorzystywany tylko na cele firmowe lub 50%,

 • CIT – wysokość opłat za wynajem długoterminowy w limicie do 150 000 zł można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Najem długoterminowy samochodu, w kwestii odliczeń, jest podobny do leasingu operacyjnego.