Jaki silnik benzynowy wybrać? - poznaj najlepsze silniki - który wybrać?

Jaki silnik wybrać? – zastanawiają się kierowcy decydujący się na nowy samochód. Polecane silniki benzynowe to zarówno te wolnossące, jak i silniki benzynowe z turbo.

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. Jaki silnik benzynowy wybrać? - poznaj najlepsze silniki - który wybrać?

Jeszcze do niedawna uchodzące za niezniszczalne silniki diesla były najbardziej pożądanymi przez polskich kierowców. Bardziej wyśrubowane normy spalin oraz rosnące ceny oleju napędowego sprawiły, że dziś kierowcy chętniej wybierają silniki benzynowe.

Jaki silnik wybrać? – zastanawiają się kierowcy decydujący się na nowy samochód. Polecane silniki benzynowe to zarówno te wolnossące, jak i silniki benzynowe z turbo. Wszystko zależy od producenta i od tego, jaką drogą dany producent zdecydował się podążać.

Najoszczędniejsze silniki benzynowe

Dziś za dobre silniki benzynowe uważa się jednostki najmniej awaryjne. Konsumenci oczekują jednak, że będą one jednak również ekonomiczne. Podczas gdy niektórzy, zwłaszcza japońscy producenci, idą w stronę jednostek o większej pojemności, inni, tacy jak Audi, inwestują w rozwój silników o małych pojemnościach, za to wspomaganych turbodoładowaniem. Podczas gdy pierwsi obiecują dłuższą żywotność „niewyżyłowanych” jednostek napędowych, drudzy chwalą się niskim zużyciem paliwa przy zachowaniu wcale nie mniejszej mocy. W zależności od producenta silniki benzynowe zbierają bardzo różne opinie.

Ranking silników benzynowych 2022

Również i w ofercie samochodów benzynowych w ramach wynajmu długoterminowego Carleasepolska.pl znaleźć można pojazdy z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Gwarantują one bezawaryjną eksploatację, a przy tym wysoki poziom ekonomii eksploatacji silników benzynowych. Mówimy w tym przypadku nie tylko o niskich poziomach spalania paliwa, ale i o wydłużonych okresach między serwisowaniem samochodów. Rzadsze wizyty w autoryzowanych stacjach obsługi samochodów to oczywiście mniejsze wydatki związane z obsługą gwarancyjną i pogwarancyjną samochodu.

Najoszczędniejsze silniki benzynowe w ofercie Car Lease Polska

Jedną z najchętniej wybieranych marek samochodów w wynajmie długoterminowym firmy Car Lease Polska jest Audi. Jaki silnik benzynowy wybrać do auta tej renomowanej marki niemieckich samochodów?
Podobnie jak w całej grupie Volkswagena, także i w Audi mocno promowanymi są silniki z rodziny TFSI. Jednym z godnych uwagi modeli jest w tym przypadku Audi Q3Sportback 35 TFSI. To auto ze zdobywającego w tej chwili coraz większą popularność segmentu SUV-ów o sylwetce przypominającej coupé. Oznaczenie 35 TFSI oznacza, że pojazd wyposażono w czterocylindrowy silnik benzynowy z turbo o mocy 150 KM. Auto dysponuje sporą dynamiką, mimo że zastosowano w nim silnik o pojemności 1,5 litra. Wszystko za sprawą turbiny, która zwłaszcza w przypadku Audi zapewnia spory zapas mocy i to już od najniższych obrotów. Jednocześnie silniki te znane są z wyjątkowej oszczędności. Wszystko za sprawą zastosowanej technologii, dzięki której podczas spokojnego toczenia się auta bez wykonywania nerwowych ruchów pedałem gazu auto spala wyjątkowo mało benzyny. Silniki TFSI skonstruowano tak, by przy spokojnej jeździe odcinane były dwa cylindry. Dzięki temu SUV od Audi porusza się jedynie przy zasilaniu w paliwo dwóch cylindrów. Odłączenie dwóch silników jest przy tym zupełnie niezauważalne dla kierowcy. Nawet ci bardziej doświadczeni nie są w stanie wyczuć momentu przejścia silnika w tryb 2-cylindrowy. Nie towarzyszą temu ani żadne szarpnięcia, ani mniej regularna praca silnika.

Ekonomiczne silniki benzynowe od DS

To propozycja dla kierowców chcących być bardziej oryginalnymi. DS to marka premium, która już dobrych kilka lat temu została wyodrębniona ze znanego Citroena. Nietuzinkowy dizajn, ale i właśnie wyjątkowo wydajne silniki benzynowe sprawiają, że DS. Automobiles DS 7 Crossback Performance jest wartą uwagi propozycją nowoczesnego auta wyposażonego w silnik spalinowy z turbo. Choć to całkiem spore auto dysponuje jednostką napędową zaledwie o pojemności 1,6 litra, to zapewnia mu ona imponujące osiągi. Samochód dysponuje bowiem mocą aż 180 koni mechanicznych. To jednak nie wszystko, bo jednostka nadal pozostaje wyjątkowo ekonomiczna, oferując średnie spalanie na poziomie 6,9 litra benzyny na sto kilometrów.

Polecane silniki benzynowe z Azji

Również i producenci azjatyckich marek samochodów nie próżnują. Inżynierowie takich producentów, jak Hyundai mają w swej ofercie godne uwagi propozycje silników benzynowychwolnossących. W tym przypadku mamy jednak na myśli model Hyundai Elantra 1,6 CVTExecutive dysponujący mocą 123 KM. Tak, to właśnie przedstawiciel idei budowania silników benzynowych wolnossących. Tu żadna dodatkowa moc nie jest generowana przez turbo. W związku z tym silnik niekiedy musi pracować na wyższych obrotach, by jego kierowca mógł dysponować maksymalnym momentem obrotowym. Zdaniem Koreańczyków mniej wysilony silnik ma być obietnicą dłuższej bezawaryjnej eksploatacji. A jak ze spalaniem? Tu też nie jest źle, bo Elantra nie spali średnio na 100 km więcej niż 6,5 benzyny.

Warto więc przyjrzeć się ofercie nowoczesnych aut wyposażonych w silniki benzynowe i na stronie carleasepolska.pl skorzystać z kalkulatora, który szybko obliczyć koszty związane z najmem długoterminowym wybranego modelu.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły