Jak chronić lakier samochodu, aby utrzymać go w idealnym stanie?

Pierwsze zarysowanie samochodu ponoć boli najbardziej.. ale co gdyby mogło go nie być wcale?

  1. Car Lease Polska
  2. Blog
  3. Jak chronić lakier samochodu, aby utrzymać go w idealnym stanie?

Pierwsze zarysowanie samochodu ponoć boli najbardziej.. ale co gdyby mogło go nie być wcale? Poznajmy bliżej Folie PPF (Paint Protection Film) - czym jest, jakie są jej zalety, oraz czy gdy posiadasz auto w leasingu potrzebna jest zgoda firmy leasingowej na jej zastosowanie?

Czym jest folia PPF?

Folia PPF to folia ochronna, która chroni lakier samochodu przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak rysy, odpryski czy ślady po kamieniach. Wykonana z poliuretanu, folia PPF jest elastyczna, odporna na działanie promieni UV i chemikaliów, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do długotrwałej ochrony pojazdu.

Zalety folii PPF

  1. Ochrona Lakieru: Folia PPF skutecznie zabezpiecza lakier przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
  2. Samoregeneracja: Wysokiej jakości folie PPF mają właściwości samoregenerujące, co oznacza, że drobne rysy znikają pod wpływem ciepła.
  3. Zachowanie Wartości Pojazdu: Chroniąc lakier, folia PPF pomaga utrzymać estetykę samochodu, co może mieć pozytywny wpływ na jego wartość rezydualną.
  4. Łatwość Czyszczenia: Powierzchnia foli PPF jest łatwa do czyszczenia i utrzymania, co dodatkowo ułatwia dbanie o wygląd samochodu.

Czy warto zastosować folie PPF na samochód?

Jeśli zależy Ci na długoterminowej ochronie lakieru i utrzymaniu nienagannego wyglądu samochodu, folia PPF to inwestycja, która się opłaca. Chroni nie tylko przed codziennymi uszkodzeniami, ale także przed bardziej ekstremalnymi warunkami, takimi jak żwir na drogach czy soki z drzew.

Czy potrzebujesz zgody firmy leasingowej?

Jeśli Twój samochód jest w leasingu, możesz skonsultować chęć założenia folii z firmą leasingową, ale większość firm w tym przypadku tego nie wymaga. Folia PPF nie jest inwazyjną modyfikacją i nie wprowadza nieodwracalnych zmian w samochodzie, ponieważ w każdej chwili można ją bezpiecznie ściągnąć.

Podsumowanie

Folia PPF to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce chronić lakier swojego samochodu przed uszkodzeniami i zachować jego wartość na dłużej. Jeśli masz pytania dotyczące leasingu, wynajmu długoterminowego samochodów lub zastosowania folii PPF, nasz zespół ekspertów jest tutaj, aby Ci pomóc. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji i wsparcie dostosowane do Twoich potrzeb. 

W naszej ofercie znajdziesz instalację folii PPF bądź ceramiki na samochód w bardzo atrakcyjnych cenach! 

Więcej na: 
www.carleasepolska.pl

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

(+48) 512 80 70 80

Najnowsze artykuły